Jak bezpiecznie pozbyć się starego akumulatora?

Akumulatory umożliwiają pracę wielu maszyn, z których ludzie korzystają na co dzień: samochodów, wózków widłowych, kosiarek, odkurzaczy samojezdnych itp. Z biegiem lat jednak zużywają się i wymagają wymiany na nowe. Starego akumulatora nie można jednak wyrzucić do zwykłej altany na odpady – jest to niebezpieczne i niezgodne z prawem. Jak więc pozbyć się go legalnie? Możesz dowiedzieć się tego z poniższego wpisu.

Czytaj dalej

Jak prawidłowo zezłomować stary komputer?

Czy stary komputer można bezpiecznie zezłomować samodzielnie? Jak wygląda prawidłowy proces złomowania komputera? Czy komponenty komputerowe mogą zagrażać zdrowiu? Sprawdź, co musisz wiedzieć o złomowaniu komputerów.

Czytaj dalej

Od czego zależą ceny skupu elektrośmieci?

Elektrośmieciami stają się przede wszystkim zasilane prądem urządzenia, z których przestajemy korzystać ze względu na ich uszkodzenia albo zużycie. Jest to zatem bardzo szeroka kategoria, zawierające w sobie zarówno niewielkie przedmioty, na przykład smartfony albo tablety, jak i najcięższe sprzęty AGD – kuchenki, pralki, lodówki. Do elektrośmieci zaliczyć można również akumulatory, baterie i kable.

Czytaj dalej

Jakie odpady stanowią największe zagrożenie dla środowiska?

Segregacja śmieci, recykling, ekologiczna utylizacja – dzisiaj wszyscy już chyba wiedzą, jak bardzo są ważne. Produkujemy ogromne ilości odpadów, a niektóre z nich są naprawdę niebezpieczne dla środowiska naturalnego. Dla roślin, zwierząt, ale również dla nas, ludzi, także przecież żyjących w tym środowisku.

Czytaj dalej

Czym są poziomy recyklingu?

Recykling to jedno z podstawowych narzędzi dbania o środowisko naturalne. Ograniczenie składowania odpadów jest na tyle istotne, że stało się częścią polityki Unii Europejskiej. Odpowiednie dyrektywy określają sposoby wdrażania gospodarki bezodpadowej oraz zarządzania zużytymi tworzywami. Wśród tych instrukcji niezwykle ważne okazuje się określenie poziomów recyklingu. Czym ono jest?

Czytaj dalej